Overblog
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
That's Eurovision !

Albania 2021 - Anxhela Peristeri (Karma)

Albania 2021 - Anxhela Peristeri (Karma)

Zoti nuk ma fal

Jeta si në përrallë,
Më kish' llastuar.
Lart në qiell, si një yll,
Jetoja unë...
Qeshja si e marrë
Kur ti rënkoje.
E pashpirt,
vetëm veten doja shumë.

Zoti nuk ma fal
Bota mbi mua ra.
Më ike ti, më ikën miqtë,
As dritë nuk ka.
Zoti nuk ma faaal.
Thirra po zë nuk kam
Lotët mbledh në dorë,
të ndryshkur janë.

Sa të kërkoja nëpër zemra bosh,
Dhe e kuptoja asgjë nuk më josh
E vetme jam...
Po, e vetme jam.
Kur unë rënkoja, qeshje si i marrë.
E meritoja unë të hiqem zvarrë
Fajtore jam...
Po fajtore jam

Zoti nuk ma fal
Bota mbi mua ra.
Më ike ti, më ikën miqtë,
As dritë nuk ka.
Zoti nuk ma faaal.
Thirra po zë nuk kam
Lotët mbledh në dorë,
të ndryshkur janë.

Zoti nuk ma fal
Bota mbi mua ra.
Më ike ti, më ikën miqtë,
As dritë nuk ka.
Zoti nuk ma faaal.
Thirra po zë nuk kam
Lotët mbledh në dorë,
​​​​​​​
të ndryshkur janë.

Présentation graphique : Ludovic PICAVET

Partager cet article
Repost0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article